B-azyl

Subskrypcja

Zapisz się aby być informowanym o zmianach

Zarządzaj subskrypcjami

Ostatnie odpowiedzi

Logowanie

RSS

Subskrybuje zawartość

BITWA O CA$H 2 ? II Jastrzębski Freestyle Battle

bitwaOcashPlakat

FREESTYLE BATTLE - BITWA O CA$H
BREAK-DANCE::C-WALK::AFTER PARTY
Zachęcamy wszystkich do udziału w II Oficjalnym Jastrzębskim Freestyle
Battle.
Zgłoszenia sms-em w treści podając ksywę, wiek i miasto prosimy wysyłać
na:
886 607 419 lub 691 272 861
Zasady:
wpisowe 10 zł zwalnia z zakupu biletu wstępu,
60 sek. runda, finał 90 sek.
maksimum 3 przekleństwa na rundę, czwarte eliminuje, do każdej rundy zawodnik losuje temat, (należy trzymać się wybranego tematu podczas free ),zapisy w formie sms, w treści podając: ksywę, wiek i miasto, przyjmujemy do 23 grudnia, potwierdzenie udziału maksymalnie godzinę przed rozpoczęciem imprezy, zwycięzca jest tylko jeden, wybrany przez publiczność, zgarnia całą PULE wpisowego oraz nagrody od sponsorów.
więcej info wkrótce na:
www.battle.podziemnyrap.pl
Szczegółowe informacje możecie uzyskać pisząc do Zimon
[email protected]

Bitwa! Zamiast pięści użyją słów...

Hip-Hop cieszy się ogromną popularnością - także w Polsce. O miłośnikach
tej subkultury krążą przeróżne, czasem bardzo krzywdzące, stereotypy. Mało kto
zwraca uwagę na jej prawdziwą ideologię, zapamiętując tylko obecną w tekstach
wulgarność i demolowanie ścian za pomocą grafitti.Grupa HAWK?s z Jastrzębia Zdroju stereotypy te chciałaby przełamać, jej członkowie ? oczywiście fani hip-hopu ? prowadzą szeroką działalność związaną z propagowaniem tolerancji dla muzyki i sposobu życia zgodnego z kulturą rapu. Zakres ich działań ma jednak dużo szersze pole.

28 grudnia 2007 r. odbyło się pierwsze Oficjalne Jastrzębskie Freestyle Battle, czyli hip-hopowa impreza ?Bitwa o Cash?. Jej organizatorami byli członkowie grupy HAWK?s, całe przedsięwzięcie odbyło się przy ogromnym wsparciu Jastrzębskiego Stowarzyszenia Centrum Kultury Niezależnej Pozytywka, której założycielami są Tomasz ?Falon? Jaworski, Grzegorz Limanowski i Przemysław Frysz. Bitwie o Cash towarzyszyło motto ?Stop agresji w szkołach?, organizatorzy przez całą imprezę starali się zadbać o porządek i kulturę, dzięki czemu kontrowersyjne wydarzenie odbyło się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Wśród zawodników znaleźli się mieszkańcy innych miejscowości, między innymi z Sosnowca, Cieszyna, Rybnika czy Krakowa. Dla zwycięzcy ? najbardziej pomysłowego rapera, którym został 15-letni Robert ?Gała? Gałka z Jastrzębia ? przewidziana została nagroda oraz cała pula wpisowego, zaś dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony został na organizację akcji ?Gramy aby pomóc ? dla Janusza Świtaja?.

Podczas imprezy, oprócz Freestyle Battle, odbył się pokaz tańca breakdance i beatboxu (naśladowanie brzmienia przede wszystkim instrumentów
perkusyjnych), zagrały na niej również jastrzębskie zespoły muzyczne.Bitwa o Cash była zarazem obchodem drugich urodzin serwisu podziemnyrap.pl, stworzonego przez grupę HAWK?s. Na stronie można zobaczyć galerię zdjęć z imprezy, w serwisie YouTube dostępne są też filmy z Bitwy:

http://pl.youtube.com/user/podziemnyrappl.

O oprawę muzyczną zadbali DJ Mihalik (Bielsko), Wuek (Jastrzębie) i Chunky (Holandia).

Na grudzień tego roku przewidziana jest kolejna edycja Bitwy o Cash, jej motto brzmi: ?Wracamy z przekazem, rymy zamiast pięści znów twoim drogowskazem?. Podobnie jak pierwsza, tak i druga edycja imprezy ma zmieniać oblicze hip-hopu, przedkładać szacunek do człowieka, walkę na słowa, nad agresję i walkę na pięści. Do większych przedsięwzięć chłopaków z HAWK?s, również przy współpracy z CKN Pozytywka oraz, dodatkowo, z Górniczym Centrum Kultury, trzeba zaliczyć festiwal, który odbył się 19 kwietnia 2008 w kinie Panorama, przy ulicy 11 Listopada 2a w Jastrzębiu Zdroju. Impreza odbyła się w ramach drugiej edycji ogólnopolskiej akcji ?Gramy aby pomóc?, autorstwa Grupy HAWK's, znajdująca się pod patronatem fundacji Anny Dymnej ?Mimo Wszystko?. Pomysłodawcy, oczywiście przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pozytywka, zamierzają kontynuować akcję w kolejnych latach. Dochód z koncertu przeznaczony został na pomoc dla Janusza Świtaja, który 14 lat temu przeżył tragiczny wypadek, na skutek którego doznał porażenia, jest unieruchomiony i nie potrafi samodzielnie oddychać. Gwiazdą wieczoru był dancehallowy zespół SILESIAN SOUND SYSTEM. W happeningu wzięła również udział duża grupa motocyklistów z całego województwa.

Po koncertach odbyło się AfterParty, w której wzięli udział DJ-e: Ceen, Michalik i Wuek.Pozostaje mieć nadzieję, że siła i zaangażowanie miłośników hip-hopu - nie tylko w muzykę, ale także w działalność społeczną - będą silniejsze niż błędne oceny i mylne wrażenie przeciętnego, często niesprawiedliwego widza, pozwolą dostrzec w wielbicielach rapu ludzi, i to ludzi z pasją, próbujących na swój własny sposób coś zmieniać.

?Organizacja tego typu imprez bardzo męczy i nic się z tego nie ma, a trzeba poświęcić dużo swojego czasu. Na szczęście co chwilę poznaję ludzi, którzy doceniają to, co robię i też robią coś pozytywnego, to napędza? ? mówi Marcin, twórca serwisu podziemnyrap.pl.

Autor: (Magda ? CKN)

© Copyright 32-600.info 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów jak i elementów grafiki bez zgody administratora zabronione.

emes