B-azyl

Subskrypcja

Zapisz się aby być informowanym o zmianach

Zarządzaj subskrypcjami

Ostatnie odpowiedzi

Logowanie

RSS

Subskrybuje zawartość

18.03.2011 – Funk vs Rap – 5 Edycja – Kuki Monstah & Positive - Katowice

fvr5

To już 5 edycja cyklu „Funk vs rap”! Jeśli myśleliście, że popadniemy w rutynę i kolejne imprezy będą „odcinaniem kuponów” – nie mogliście mylić się bardziej. Z okazji małej rocznicy rozpoczynamy nowy etap w życiu i startujemy z gościnnymi udziałami czołówki polskich djów. 18 marca (piątek) Katowicki klub Gugalander odwiedzi dj Kuki Monstah z Łodzi. Wspierać go będzie rezydent cyklu – Dj Positive.

Kuki Monstah – W swojej działalności djsko-organizatorsko-promotorskiej stara się osiągnąć cel, jakim jest przekształcenie endemicznych ognisk funkowo-soulowo-jazzowej pląsawicy w epidemię, a w przyszłości- ostatecznie – w pandemiczną infekcję całego świata. Na razie ogranicza się do etapu One Nation Under The Groove upowszechniając wybrane dźwięki przede wszystkim na terenie własnego kraju z naciskiem na fabrykancką Łódź.
Jest gospodarzem cyklu Soul Confectionery w ramach, którego grali już tacy artyści jak Jim Dunloop, Marc Hype, 6ix Toys, Mr.Krime, Daniel Drumz, Peter Isaac [Jelly Jazz] Burn Reynolds, Pat Patent, Break Da Funk Crew, Animisiewasz [Piękni Chłopcy], Disco Bukkake, En2ak [Przaśnik], Envee oraz wielu innych. Związany jest także z projektem Return Of The Funky Monkey.
Swoją selekcję prezentował w wielu łódzkich klubach (Piano Cafe, Bagdad Cafe, Klub-Galeria Luka, Jazzga, a także kilku innych, o których zapomniał i/lub nie chce ich wymieniać) oraz poza granicami swojego miasta- warszawskiej Paprotce i Powiększeniu, sopockiej Versalce, częstochowskiej Rurze, gdańskim Żaku, zakopiańskim Ampstrongu, zielonogórskim Strasznym Dworze, wrocławskiej Kamforze, toruńskim NRD, drezdeńskim Altes Wettbuero, fińskim Never Grow Old, duńskim the Dive, oraz- regularnie- (m.in. na imprezach „grooves by night” organizowanych przez agencję Goodtunes) w krakowskim Ministerstwie oraz w wielu innych. Jest organizatorem kilku cykli funkowych imprez (imprezy Funkłakówkłębek w Luce, Strange Fruit w Piano Cafe, a także kilkumiesięczny cosobotni cykl In The Jungle Groove, na którym gościł takich dj’ów jak Krime, Daniel Drumz, Druh Sławek, Pat Patent, prawie całą ekipę Soulservice oraz wielu innych). Miał okazję supportować takie grupy jak Tworzywo Sztuczne, Skalpel oraz wielu polskich hip-hop’owych wykonawców. Współpracuje również z grupą Ustinstrumentalix.

Dj Positive - Jego sety djskie łączą wiele różnych styli muzycznych, takich jak między innymi: breaks, funk, hip-hop, soul, swing i wiele innych. Z swoim pozytywnym stylem odwiedził już wiele miast między innymi: Katowice, Kraków, Wrocław, Opole, Zielona Góra. W Katowicach stanowi „djski element” ekipy Good Vibration Association, która zajmuje się organizacją imprez i koncertów w okolicach, w tym cyklu „Funk vs rap”.
Szerzej znany z współpracy z organizatorami międzynarodowego festiwalu Hip Hop Kemp w Czechach, dla których to od 2006 co roku tworzy oficjalny polski mix promocyjny. Nagrania te zbierają ciepłe recenzje zarówno wśród bywalców imprezy, jak i wśród artystów występujących na festiwalu, dzięki czemu już po kilku pierwszych edycjach mógł pozwolić sobie na dodatkowe rarytasy jak m.i.n: przedpremierowy release utworu Marc’a Hypa i Jima Dunloopa /DE/PL/, acapelle od Foreign Beggars /UK/, hosting i dodatkowe zwrotki Te-Trisa, a także niedostępne publicznie acapelle Małpy i Hi-Fi Bandy. Mixy te pozwoliły także na nawiązanie kontaktów z wieloma innymi artystami, w tym Doujah Raze(USA) i A State of Mind /UK/ którzy już teraz zdeklarowali chęci podzielenia się szerzej niedostępnymi materiałami i zwrotkami w przypadku ich powrotu na którąś z przyszłych edycji festiwalu.

Za rozgrzanie przed imprezą w rytm klasyków hh odpowiadać będzie tradycyjnie Funky Kopytko.

Termin: 18.03.2011 (piątek)

Lokalizacja:

Klub Scena Gugalander
Jagielońska 17a
Katowice, Poland

Wjazd: 8pln

© Copyright 32-600.info 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów jak i elementów grafiki bez zgody administratora zabronione.

emes