bso238

Subskrypcja

Zapisz się aby być informowanym o zmianach

Zarządzaj subskrypcjami

Ostatnie odpowiedzi

Logowanie

RSS

Subskrybuje zawartość

Historia Hip Hopu na Zasolu

Z każdym dniem, począwszy od 1995r., kiedy został założony pierwszy skład Hip Hop - RKC, oświęcimska scena przekształcała się. W chwili obecnej "naszą" kulturę reprezentuje wielu ludzi, wszystkich tych osób nie sposób przedstawić, gdyż nie takie jest zamierzenie tego tekstu. A jakie?: Przypomnienie tego jak kształtowały się grupy (tylko te działające na terenie Zasola) poczawszy od RKC, aż po dzień dzisiejszy.

Wspomniane już RKC powstało pod koniec 1995r. I było bodajże pierwszym czynnie działającym cru. W jego skład wchodzili: Cay (obecnie AZ), Wuyon (Zuke), Zalami (Bastek), Neyok.
Pod koniec 1996r. Z rozpadu RKC powstały dwie grupy. Pierwszą z nich był SIN, który tworzyli: Wuyon, Zalami, Neyok, EN. Z czasem SIN zmienił nazwę na OSC. Drugą z kolei grupą było SNG, w którego skład wchodzili: Cay, Pachol, Nazik, Marcus, Brush (obecnie Sarge), Szczota (z Zatora).
Po pewnym czasie drogi niektórych z nich rozeszły się. Z SNG odeszli Pachol i Nazik tworząc CU, działające w Brzeszczach i zrzeszające jeszcze parę osób. Natomiast SNG, po wielu przejściach (m.in. OH2) przekształciło się w ZAS (AZ, Sarge, Ramonez, Gan).
W między czasie OSC połączyło się z CU tworząc SCU działające niezależnie od macierzystych formacji. Obecnie SCU działa jako VF. Po OSC i ZAS działalność swą zaczęły takie grupy jak: BSO, ND, NUR, BSD, BLEF - jedyna zasługująca na uznanie grupa dziewczyn.

Z wyżej wymienionych składów można wyodrębnić osoby zajmujące się składaniem rymów:
- Wuyon, EN - Centrala 241
- Sarge, Ramonez - Zas,2,Czy!
- Mentos, Dudi, Hoło - Bita Sztama
- Dominika, Beata (BLEF) - brak danych na temat nazwy zespołu
- Nur
- Homer

Autor tego tekstu przeprasza za:
- Ewentualne błędy merytoryczne
- Ewentualne pominięcie osób/grup
- Nieznajomość dokładnych dat, pseudonimów

Autor też człowiek :)

© Copyright 32-600.info 2008. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów jak i elementów grafiki bez zgody administratora zabronione.

emes